• 0

Ku të hani në Paris, sipas modeleve të tij më të mira

Ku të hani në Paris, sipas modeleve të tij më të mira

Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim në Paris, nuk ka një burim më të mirë rekomandimesh sesa modelet më të mira të industrisë.

Në fund të fundit, Java e Modës në Paris mund të jetë një turmë njerëzish, veshje dhe pista ecjesh – por ata ende duhet të gjejnë kohën për të ngrënë. CNN pyeti disa modele për pikat e tyre të preferuara në qytet, që nga mëngjesi deri tek pijet pas shfaqjes deri në vendin më të mirë për të kaluar një ose dy orë rezervë.

Modelja pariziane Estelle Chen fitoi Elite Model Look në 2013. Keshtiu ajo nisi një karrierë ku shihet puna e saj me pothuajse çdo markë që mund të mendoni. Ajo ka sfiluar për Chanel, Dior, Longchamp, Paco Rabanne, Louis Vuitton dhe Altuzarra dhe u shfaq në dy shfaqjet e modës së Victoria’s Secret. Chen gjithashtu ka qenë në mbulesën e Elle China, Grazia China dhe T Magazine China, u shfaq në Vogue China, dhe u zgjodh për fushatën e Vera Wang dhe H&M.

Ja intervista që CNN zhvilloi me Estelle Chen.

Kafe ne Paris

Si është jeta për ju gjatë javëve të modës? Çfarë quani një ditë tipike?

Kur është muaji i modës, modelet zakonisht kanë sfilata dhe përgatitje gjatë gjithë ditës – shumë ecje! Kjo sinqerisht ndryshon çdo ditë, kështu që nuk ka një rutinë që mund të ndjekim gjatë asaj kohe. Por një filxhan kafe në mëngjes është diçka që nuk e harroj kurrë.

Sa i rëndësishëm është ushqimi i mirë për ju gjatë kësaj kohe?

Ushqimi është shumë i rëndësishëm. Dua të ndihem mirë, kështu që kurrë nuk kaloj vaktet edhe nëse dita ime është shumë e zënë. Qëndrimi i hidratuar është gjithashtu shumë i rëndësishëm!

Ku është vendi juaj i preferuar për të ngrënë në Paris dhe pse?

Ka kaq shumë vende të mira në Paris. Të preferuarat e mia janë ndoshta Toraya për një drekë të mirë japoneze ose trajtë të ëmbël. dhe Freddy’s, një vend për verë dhe ushqim vërtet të këndshëm me pjata të mirë dekoruara. Vendi është shumë i vogël por ushqimi është shumë i mirë.

A keni një pjatë të preferuar?

Pjata ime e preferuar do të ishte Sichuan viçi – është më shumë një ushqim që mund ta konsumoj me rehati. Unë gjithashtu shijoj shumë peshkun e pjekur në skarë ose pulën.

Ndonjë këshillë tjetër për qytetin?

Marrja e metrosë do të ishte zgjedhja ime e fundit në Paris pasi çdo rrugë këtu është aq e bukur. Arkitektura, dyqanet e vogla – ka kaq shumë për tu eksploruar! Ndonjëherë interneti nuk ju jep të gjitha pikat e mira – ju duhet t’i eksploroni vetë ato.