• 0

Category: Blog

Paris

Ku të hani në Paris, sipas modeleve të tij më të mira

Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim në Paris, nuk ka një burim më të mirë rekomandimesh sesa modelet më të mira të industrisë. Në fund të fundit, Java e Modës në Paris mund të jetë një turmë njerëzish, veshje dhe pista ecjesh - por ata ende duhet të gjejnë kohën për të ngrënë. CNN pyeti [...]
Read More
Albreeze

Vendet më ideale për tu vizituar gjatë muajit Tetor

Vjeshta mund të jetë shumë gjëra. Mund të jetë aroma e ëndërruar e tymit të zjarrit në ajrin restaurues; kunguj në verandë; gjethe flakëruese. Ose, mund të jetë bollëku i pranverës - dhe një kohë e mirë për të eksploruar vende të reja. Ne ju prezantojmë me disa nga vendet më të mira për tu [...]
Read More
Shkretëtira Sahara e Brazilit

Shkretëtira Sahara e Brazilit është destinacioni turistik më i pavlerësuar i Amerikës së Jugut

Lençóis Maranhenses nuk krahasohet me asgjë tjetër në Brazil dhe është relativisht i panjohur në Amerikën e Jugut, që është një bekim: tërheqja natyrore mbetet e ruajtur dhe ekuilibruar në mënyrë të përsosur, me pak zhvillim njerëzor në zonë. Lençóis Maranhenses është një park i gjerë i përbërë nga duna me rërë të bardhë dhe [...]
Read More
Shtator

6 vendet që duhet ti vizitoni në Shtator

Moti është akoma i kënaqshëm për turistet në shtator. Çfarë mund të shijojmë gjatë këtij muaj. Fëmijët kthehen në shkollë dhe çmimet fillojnë të bien. Ne kemi disa ide për t'ju frymëzuar për të zgjatur verën tuaj edhe më shumë. Sofja, Bullgari Sofja është një qytet që ndërthur hijeshinë e Evropës Qendrore, një fryrje e [...]
Read More
Ishujt e Kroacisë

Ishujt e Kroacisë , konstelacione yjesh në Tokë

Ishujt e  Kroacisë që duhet me patjetër ti vizitosh në 2019! Kroacia nuk është vetëm rreth pushimeve në Dubrovnik dhe pushimeve të qytetit në Zagreb, por është më larg se kaq. Ky shtet është gjithashtu shtëpia e shumë ishujve të bukur dhe të pa prekur. Shumë nga këta ishuj janë të lehtë për tu vizituar [...]
Read More
Albreeze

10 fakte interesante për Zvicrën që do ju bëjnë të ndyshoni mendim për të!

Zvicra njihet për bankat, çokollatën dhe Alpet. Por ka dhe disa fakte për të që me siguri do ju bëjnë të ndryshoni opinion për të. Është një shtet pa kryeqytet dhe pa president Berni nuk është kryeqyteti, dhe Zvicra nuk ka një president, pork a katër gjuhë zyrtare. Populli ka të drejtë të anulojë çdo [...]
Read More
Stambollin

10 fakte interesante për Stambollin

Këtë herë vendosa të ndaj me ju disa fakte interesante për këtë qytet të shkëlqyer në Bosfor, ndërsa që ti zbuloni bukuritë e tij ju rekomandojmë që ta vizitoni. 1. Në Mesjetë, kur Stambolli ishte pjesë e Perandorisë Osmane, qyteti kishte mbi 1.400 tualete publikë, në kohën kur tualete nuk ekzistonin as në pallatet mbretërore në [...]
Read More